Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 


Вишукана простота стилю
літературне дослідження поеми А.Ахматової «Реквієм» в рамках проекту «Зарубіжну класику юнацтву»

8 грудня 2015 року разом з учнями НВО №5 працівники відділу абонементу провели літературне дослідження поеми А.Ахматової «Реквієм».

Анна Ахматова – російська поетеса, життя якої повязане з нашим краєм. У своєму житті вона знала славу, забуття, любов, і зрадництво, але завжди непохитно переносила всі душевні і фізичні страждання, бо вірила у свій дар. Поему «Реквієм» писала з 1935 по 1961 р. У 1940-1950-х роках поема існувала лише в пам’яті найближчих до поетеси людей. Жоден з них не зрадив її, адже за декілька рядків цього твору авторка могла опинитися за гратами. Перші начерки «Реквієму» датуються 1934 р. Спочатку поетеса хотіла створити ліричний цикл, який через певний час був трансформований у поему. Найінтенсивніше вона працювала над твором в 1938-1940 рр.,після другого арешту сина і чоловіка. До роботи над поемою А.Ахматова повернулася в 1960-ті роки. Повний текст поеми був надрукований в 1987 році.

«Реквієм» — приклад сюжетно-композиційної цілісності і гармонійності. Основний конфлікт поеми — протистояння народу і тоталітарної влади.

Назва поеми пов’язана з першими рядками католицької заупокійної служби, що починається словами «Покій вічний даруй їм ,Господи, і світло вічне хай світить їм». У поемі проходить доля матері та сина, образи яких співвідносяться з євангельською символікою. Історія ніби виходить за межі часу і простору, переростаючи в загальнолюдську трагедію, набуваючи воістину космічного масштабу.

Поема звучить як поминальна молитва – втілення народної трагедії. Це крик болю і відчаю «стомільйонного народу», якому довелося жити в страшні часи.

 

© 2024 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона