Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Жанрова парадигма сучасної української прози:
літературний калейдоскоп.

Щоб допомогти читачам краще орієнтуватись у виборі книг, у відділі абонементу організовано книжкову виставку «Жанрова парадигма сучасної української літератури», на якій представлено книги сучасних авторів саме за жанровою приналежністю. Для користувачів проводяться огляди, міні-презентації, бесіди біля виставки.

Популярними нині авторами є Люко Дашвар, Марія Матіос, Світлана Пиркало, Любко Дереш, Наталка Сняданко, брати Капранови та ін.

Твори Люко Дашвар належать до бестселерів і друкуються стотисячними тиражами при тому, що типові наклади україномовної літератури становлять одну – дві тисячі примірників.

Василь Кожелянко є автором романів альтернативної історії, в яких розглядаються вигадані варіанти розвитку історії України. До цього жанру належить також роман Олександра Ірванця «Рівне/Ровно».

На ниві історичних та детективних романів багатьма преміями було відзначено твори Василя Шкляра. Його містично – детективний роман «Ключ» витримав понад 12 видань та перекладений кількома мовами.

У жанрі історичного роману пишуть, зокрема, такі автори як Володимир Лис, Ярослав Бакалець, Ярослав Яріш, Юрій Сорока.

Декілька авторів творять у популярному жанрі фентезі: Володимир Рутківський, Зірка Мензатюк (етнофентезі), Галина Пагутяк, Галина Малик (міське фентезі), Марія Римар, Тетяна Винокурова- Садиченко, Олена Захарченко, Марина Соколян, Сергій Батурин.Твори з містичними елементами та складними психологічними сюжетами належать перу Галини Пагутяк, Володимира Єшкілєва, та Любка Дереша.

Серед авторів фантастики можна відзначити твори подружжя Марини та Сергія Дяченків, Тимура Литовченка, Олександра Левченка, Яни Дубинянської, Дари Корній.

Детективи пишуть, зокрема, Леонід Кононович, Ірен Роздобудько, Євгенія Кононенко, Андрій Кокотюха, Олексій Волков, Наталія та Віталій Лапікури, Наталія та Олександр Шевченки та ін.

До жанру соціально – психологічної прози відносять твори Марії Матіос, Люко Дашвар, Володимира Лиса, Галини Тарасюк.

Автором першого українського техно – трилеру «Бот» у 2012 році став Максим Кідрук, який відомий також як автор пригодницьких романів

Книги для дітей та юнацтва пишуть Володимир Рутківський, Роман Скиба, Сашко Германський, Олесь Ільченко, Леся Вороніна, Сергій Батурин, Мар’яна Савка, Іван Лучук, Галина Пагутяк, Зірка Мензатюк, Сашко Гаврош, Галина Малик, Надія Гуменюк, Марія Морозенко та ін

Отже, сучасна українська література багатожанрова і може задовольнити смак найвибагливішого читача.

 

© 2024 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона