Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 


Марко Вовчок - світла жінка української літератури.

10 (22) грудня 2014 року виповнилося 180 років від дня народження Марко Вовчок - найзагадковішого українського класика ХІХ століття. Причому загадка жінки і загадка творчості настільки міцно сплелися у ній в одну яскраву таємницю, що в цю неподільність досі майже неможливо повірити. У цю жінку закохувалися найзнаменитіші чоловіки тогочасної Європи, а вона обрала собі чоловічий псевдонім, ніби підкреслюючи, що у всьому, а найперше у творчості, їм рівня. Її дебютна книжка справила на сучасників такий вплив, аналогів якому годі знайти у світовому письменстві; її перші оповідання одразу були перекладені на десятки мов, - а відтак друкуватися мовою оригіналу вона майже не мала змоги і змушена була сама перекладати свої тексти російською, щоб вони могли дійти до читача. Так вона згодом і відійшла плавно в російську літературу, загубилась у ній, «потонула», виринаючи на поверхню читацької уваги хіба як перекладач Жуля Верна, - а тим часом її «Маруся» в обробці Жана–Поля Ецтеля ставала «основоположницею»… французької дитячої літератури.

Письменницький доробок Марка Вовчка був високо оцінений видатними людьми свого часу. І.Франко відніс її твори «до найкращих перлів нашої літератури», а Шевченко назвав їх «джерелом істини і краси».

Для кращого ознайомлення наших користувачів з творчістю Марко Вовчок працівники відділу абонементу організували книжкову виставку «Марко Вовчок – ясна зоря нашого письменства». На цій виставці представлені твори Марка Вовчка, книги про її життя і творчість.

Літературну розвідку по творчій спадщині Марка Вовчка разом з читачами відділу абонементу здійснила бібліотекар Наталія Багрій.

 

© 2024 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона