Упродовж багатьох століть у кожній українській родині була лялька -мотанка, що виконувала роль оберегу. Вона була символом мудрості, берегинею роду, символом Праматері та зв’язку між поколіннями. Це одна із найдревніших наших іграшок, яка своїми витоками сягає чи не в добу Трипільської цивілізації.
І щоб не переривався оцей зв’язок поколінь 10 грудня в мистецькій залі бібліотеки проведено творчий діалог з майстринею, членом Хмельницької спілки митців народного та сучасного мистецтва Оксаною Корнєвою «Народна лялька -мотанка – оберіг національної душі» та цікавий майстер-клас. До цієї мистецької події організовано авторську виставку виробів Оксани Корнєвої, на якій представлено не тільки колекційні, автентичні ляльки, але й сучасні декоративні ляльки-забавки.
Учасниками дійства стали учні, студенти, музейні та бібліотечні працівники.
Знана на Поділлі лялькарка розповіла про старовинні українські таємниці мотанки, її історію, символічність, види та значення у житті українців та пов'язані з нею обряди і звичаї. Але найцікавішим для присутніх був майстер - клас з її виготовлення.
Справжнім дивом було створення кожною рукодільницею ляльки-забавки “Сорока-ворона” - однієї з різновидів ігрової ляльки – мотанки, такої, якою раніше гралися діти.
Лялька - мотанка, зроблена власноруч, одягнена в усе своє, домашнє, рідне, природне, стане надійним оберегом у родині кожної з учасниць майстер-класу.