Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Хмельниччина - край партизанської слави.

22 вересня вся Україна відзначає День партизанської слави. Наш подільський край за масштабами партизанського руху та результатами бойових операцій йшов вслід за такими регіонами масового партизанського руху, як Чернігівщина, Сумщина, Житомирщина і Київщина. Народна партизансько-підпільна боротьба проти загарбників розпочалася з перших днів окупації і охопила зайняту ворогом територію України. Її розмах не мав аналогів у світовій історії. Особливо великих масштабів вона набрала на волино- подільських землях. Уже в перші дні після окупації нашого міста, серед молоді Проскурова на підприємствах, в організаціях створювалися осередки незадоволених «новим порядком», які пізніше переросли в підпільно-партизанські групи.На початку вересня 1941 року в місті діяло 9 підпільних організацій, а в грудні їх стало 29.

Проскурівське антифашистське підпілля об’єднувало патріотів дев’яти районів і розповсюдило свій вплив на Красилівський, Городоцький, Чорноострівський, Михайлівський, Ярмолинецький, Меджибізький, Сатанівський, Волочиський, Фельштинський райони, утворивши там підпільні групи і партизанські загони.Підпільна організація вела свою діяльність три роки, до звільнення міста 25 березня 1944 року.

22 вересня в обласну бібліотеку для юнацтва, на урок мужності «Хмельниччина - край партизанської слави » та зустріч із учасником Проскурівської підпільної організації, партизаном, автором документальних повістей «Патриоты» та «Непобедимые» Юхимом Кириловичем Нетягою, завітали старшокласники Хмельницького ліцею №17 та студенти гуманітарно-педагогічної академії. Його спогади не залишили байдужою молодь, що відверто і щиро спілкувалась з героєм.

Цього ж дня в бібліотеці відбулася ще одна зустріч, під час якої захоплюючу розповідь про нелегкі бойові будні мали змогу почути учні ВПУ№25 від учасника бойових дій, полковника у відставці Цибіногіна Костянтина Павловича. Розповідь доповнив документальний відеофільм «Війна 1941-1945. Партизанський рух» та тематична книжкова виставка із фондів бібліотеки.

 

© 2024 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона