Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.
mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Т.Шевченко і Поділля

Краєзнавча мандрівка

Обласна бібліотека для юнацтва в рік 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка продовжує роботу зі вшанування його пам’яті та популяризації його творчості в юнацькій читацькій аудиторії. Одна з маловідомих і тому цікавих читачам сторінок біографії великого Кобзаря - його перебування на нашій Подільській землі. У березні 1845 року Тарас Шевченко закінчив курс Петербурзької Академії мистецтв, був удостоєний вченою радою Академії звання художника і,на прохання митця, відряджений в Україну для художніх занять. Тут вчорашній кріпак влаштувався на роботу художником Київської тимчасової Археографічної комісії для розбору стародавніх актів. З роботою комісії пов'язана його подорож на Поділля та Волинь у вересні 1846 року. На Поділля Тарас Шевченко прибув після жорстокої розправи царського уряду з учасниками антикріпосницького руху, який очолював Устим Кармелюк. Але пам'ять про народного месника зберігалась серед народу і закликала до продовження боротьби. Скрізь звучали народні пісні про Устима, одну з яких записав в Кам'янці-Подільському Тарас Григорович.

У Кам'янці поет та художник знайомився з народним побутом, занотовував народні пісні. Виконуючи доручення Археографічної комісії, Тарас малює історичні пам'ятки міста. На Поділлі Кобзар записав пісню про Микиту Швачку (кармалюківця), яка стала епіграфом одного з розділів його поеми "Гайдамаки". Літературною пам'яткою подорожі на Поділля та Волинь є повість і поема "Варнак". Початок повісті прямо вказує на район селянського повстання: ''Расскажи мне, друже мий, что-нибудь о нашей прекрасной Волыни и Подолии". За свідченням самого Шевченка, на Поділлі він бував двічі. Про другу поїздку є згадка в повісті "Прогулка с удовольствием и не без морали". Саме про ці факти та про те, як вшановують пам’ять українського генія в нашій області , дізнались студенти другого курсу Хмельницького базового медичного коледжу, завітавши 21 травня на краєзнавчу подорож «Тарас Шевченко і Поділля» в бібліотеку для юнацтва.

Під час заходу відбулася презентація фільму Хмельницького товариства української мови «Просвіта» - «Земля подільська, яку сходив Тарас». За допомогою фільму студенти здійснили віртуальну краєзнавчу подорож шевченківськими місцями краю, познайомились з книгами та статтями подільських шевченкознавців. Цікаво їм було дізнатись і про вшанування великого поета в нашому місті та області. Адже по кількості встановлених пам’ятників геніям людства у світі, Тарас Шевченко посідає почесне друге місце після В.Шекспіра. Краєзнавча мандрівка приурочена до річниці перепоховання Кобзаря.

 

© 2021 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона