Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Трагічна поліфонія Чорнобиля

38 років тому світ схвилювала наймасштабніша техногенна катастрофа, яка сталася на Чорнобильській АЕС.

Аварія стала причиною забруднення величезної території України і інших країн світу. Не обминуло лихо і Хмельниччину. Понад 3 тисячі наших земляків були учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС: військові, пожежники, будівельники, медичні працівники. Статус постраждалих внаслідок катастрофи мають понад 16 тисяч мешканців нашої області.

Кожного року ми повертаємося пам'яттю і серцем до трагічних подій, віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим – здоров’ям і життям, заради порятунку людства.

19 квітня 2024 року працівники відділу періодики і соціокультурної роботи Хмельницької обласної бібліотеки для молоді провели для старшокласників ліцею № 17 ( класний керівник Людмила Сорочинська) екологічну годину- «Трагічна поліфонія Чорнобиля». Завідувачка відділу Ірина Міщенко розповіла учням про події далекого 1986 року, коли 26 квітня над квітучим Поліссям здійнявся вогонь радіаційного вибуху. Чорнобильська аварія стала найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики, яка спричинила непоправні екологічні та соціальні наслідки, які торкнулися мільйонів наших співвітчизників. Масштаби катастрофи могли б бути значно більшими, якби не самовідданість та мужність ліквідаторів – пожежників, військових, медиків, будівельників. На сторінках книжкових та періодичних видань , фотоальбомів, представлених увазі присутніх, читачі знайшли спогади про Чорнобильську катастрофу, життєві історії чорнобильців – ліквідаторів, розповіді про сучасний екологічний стан в Україні.

29 квітня 2024 року фахівці відділу провели годину – реквієм « Пам’ятаємо Чорнобильський квітень»

На захід була запрошена Лідія Соболь – заступник голови Хмельницької обласної організації «Союз Чорнобиль України», яка була серед медиків – хмельничан, що надавали невідкладну допомогу постраждалим.

Учні почули хвилюючу розповідь про складні умови в яких доводилось працювати нашим медичним працівникам в перші дні перебування в зоні аварії, про долі наших земляків – ліквідаторів, які зробили все можливе, щоб зупинити ескалацію катастрофи.

Читачам була представлена виставка-репортаж «Пам'ять з полиновим присмаком». Виставка пропонує публікації на сторінках книжкових та періодичних видань про початок будівництва Чорнобильської атомної електростанції; перші повідомлення про аварію на ЧАЕС та заходи з ліквідації наслідків аварії; подвиг ліквідаторів-чорнобильців; гіркі наслідки катастрофи для України та світу; питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.

Молодь, яка народилась після аварії на ЧАЕС, повинна знати про цю трагедію, з повагою та вдячністю ставитись до чорнобильців – ліквідаторів, які ціною свого здоров’я і життя врятували світ.

 

© 2024 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона