Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.
mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Переселенська блуканина

3 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва працівниками читальної зали спільно з Хмельницький міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано освітню гру для підлітків «Переселенська блуканина». Це дуже нетипова настільна гра. В процесі гри учасники стикаються з реальними ситуаціями, які в різний час пережили громадяни України, що змушені були залишити свої домівки, рятуючись від війни. Головна особливість "Переселенської блуканини" - її сценарій, розроблений спільно з переселенцями. Усього у сценарії 76 ситуацій, які описують буденні події життя вимушено переселених осіб. Кожна ситуація реальна і спрямована на відсторонену від проблем переселенців людину. Під час гри, її учасники, що не стикались з такими проблемами, дізнаються про масштаби трагедії, яку пережили переселенці. Завдання гри: за допомогою грального кубика і фішок пройти масштабне ігрове поле, читаючи описи ситуацій та подальші вказівки до дій. На карті гри молоді читачі зустріли ілюстрації-складнощі із чергами в «Ощадбанку», оформленням електронної перепустки, припиненням роботи блокпостів під час обстрілів, пошуком житла та погіршенням психологічного стану. Були і приємні «перемоги» – оформлення субсидій, допомога правових організацій, успішна перевірка місця проживання та інші. Перемогою вважається облаштування та наявність свого житла у безпечному місці.

Гра допомогла молоді краще зрозуміти усі проблеми, з якими зіткнулися вимушено переселені особи. Якщо раз зіграв, дійшов до кінця - дивишся на світ та на людей геть по-новому. Бо розумієш, що понад півтора мільйона українців уже шостий рік живуть, як фігури в цій освітній грі. Під час гри психолог ЦСССДМ Олександра Коцюк давала коментарі та пояснення щодо ситуацій, наводила приклади з реального життя.

Гру створено при фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні у рамках проекту "Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства", який реалізовує канадська неурядова організація Stabilization Support Services.

 

© 2020 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона