Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.
mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Стань на захист первоцвітів

Охорона рослинного світу нашої планети, збереження її флористичного багатства хвилює зараз усе людство. Уряди багатьох країн приймають спеціальні закони і постанови про охорону рослин. У Хмельницькій області зростає 94 рослини, що віднесені до Червоної книги України, по 7 видів нашої флори містять Червона книга МСОП та Європейський червоний список, до видів Додатку II Бернської конвенції віднесено 8 рослин. Список регіональних рідкісних рослин, які потребують охорони в межах Хмельницької області, нараховує 146 видів. Серед них і первоцвіти, збір яких законодавчо обмежений, особливо якщо він ведеться з метою прибутку.

З метою збереження квітів-первоцвітів, працівники відділу краєзнавства обласної бібліотеки для юнацтва спільно із фахівцями з Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста вже другий рік поспіль в рамках проекту «Eko Trevel» проводять акцію - «Стань на захист первоцвітів».

Напередодні свята 8 Березня, коли жваво продаються та купуються первоцвіти, в екоакції взяли участь читачі бібліотеки - учні ДНЗ "Хмельницький центр ПТО сфери послуг", які разом із бібліотекарями розповсюджували інформаційні матеріали, вели роз’яснювальну роботу в місцях торгівлі серед продавців ранніх квітів та перехожих. Головний спеціаліст Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Роман Міцінський інформував містян, що за збирання, продаж та придбання рослин, занесених до Червоної книги згідно українського законодавства передбачено покарання у вигляді штрафу з конфіскацією рослин . Фахівці бібліотеки сподіваються,що такі акції сприяють екологічній просвіті та допоможуть зменшити шкоду природі рідного краю.

 

© 2021 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона