Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.
mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 


Чорнобиль - вічний біль, його героїв не забуде людство

12 грудня 2018 року працівники відділу періодики Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва провели для військовослужбовців Хмельницького територіального батальйону національної Гвардії України Годину пам’яті «Чорнобиль - вічний біль, його героїв не забуде людство» до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Завідуюча відділом періодики і соціокультурної роботи Ірина Міщенко розповіла нацгвардійцям про події далекого 1986 року, коли 26 квітня над квітучим Поліссям здійнявся вогонь радіаційного вибуху. Чорнобильська аварія стала найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики, яка спричинила непоправні екологічні та соціальні наслідки, які торкнулися мільйонів наших співвітчизників.

Масштаби катастрофи могли б бути значно більшими, якби не самовідданість та мужність ліквідаторів – пожежників, військових, медиків, будівельників. Їм, героям – ліквідаторам, присвячений день 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відзначається він з 2006 року, саме в цей день було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим реактором.

За роки, що минули, людство пройшло складний шлях усвідомлення і переосмислення величезного комплексу проблем, які пов'язані з використанням високих і часто небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. У ліквідації катастрофи взяли участь більше 90 000 чоловік. Після катастрофи на Чорнобильській АЕС народилось і виросло нове покоління українців, які повинні знати цю трагічну сторінку в новітній історії України і бути вдячними героям ліквідаторам - чорнобильцям. Працівники бібліотеки розповіли про героїв – чорнобильців, зокрема і про наших земляків, які брали участь в ліквідації аварії.

Для читачів бібліотеки була представлена виставка-репортаж «Пам'ять з полиновим присмаком…». Молодь мала змогу ознайомитися з публікаціями про початок будівництва Чорнобильської атомної електростанції, перші повідомлення про аварію на ЧАЕС та заходи з ліквідації наслідків аварії, про долі і подвигліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.

 

© 2019 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона