Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом

8 травня Україна вшановує День пам’яті та перемоги над нацизмом. У цей день наша країна згадує тих, хто боровся з нацистськими загарбниками, вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні - найкривавішій і найжорстокішій трагедії в історії людства. Цього дня ми не святкуємо - ми пам’ятаємо. Символом пам’яті є червоний мак - знак скорботи та нагадування про те, що війна не має романтики. Вона - це мільйони зруйнованих доль, скалічених тіл і понівечених душ. І сьогодні, коли на українській землі знову йде кривава бійня вже з іншим загарбником, уроки Другої світової мають особливу ціну.

На відзначення Дня пам’яті та перемоги обласною бібліотекою для молоді проведено тематичні заходи, основна мета яких – донести молоді правду про Другу світову, роль України в перемозі над нацизмом, показати наскільки важливо пам’ятати минуле. До організації заходів долучились фахівці відділів обслуговування, які зустрічались з старшокласниками як в стінах бібліотеки , так і в навчальних закладах.

Так, працівники відділу періодики для старшокласників ліцею № 17 провели історичну годину «8 травня - День пам’яті та перемоги». Бібліотекарі разом із старшокласниками перегорнула сторінки історії Другої світової війни, яка стала суворим випробуванням для народів багатьох країн, виявила яскраві приклади людської гідності, мужності і відваги. Сучасний погляд на ті події представили відеофільми «Історія гідності. Друга світова війна» та слайд – презентація «Покоління нескорених».

Говорили з учнями про війну — ту, що понад 80 років тому забрала мільйони життів, і про війну, яка на жаль, триває сьогодні і фахівці відділу мистецтв. Разом з старшокласниками ліцею №17 аналізували головні причини, події та наслідки Другої світової війни. Особливу увагу приділили трагічним подіям на Поділлі, не оминули увагою історію гетто в Хмельницькому, події 28 серпня 1941 року в Кам’янець – Подільському. Провели історичну паралель між підривами Дніпровської ГЕС у 1941- 1943 роках та трагедією 2023 року, коли російські окупанти зруйнували Каховське водосховище. Це нагадування, що жорстокість війни не змінюється, але наша пам'ять та стійкість сильніші. Учні з щемом у серці згадували історії своїх прабатьків: хто воював, хто пережив полон, хто був остарбайтером і вижив у засланні. Ці родинні спогади — не просто минуле, а жива нитка, що з’єднує покоління. Особливе місце в заході посіла книжково - ілюстративна виставка «Пам'ять про незабутнє » з фондів бібліотеки.

Для учнів 8-х класів ліцею №3 ім. Артема Мазура бібліотекарі читальної зали провели історичну годину-спомин, під час якої присутні вшанували пам’ять загиблих та закатованих, чиє життя було зупинене насиллям, бомбардуваннями, полоном та концтаборами. Інформаційні матеріали від Інституту національної пам’яті познайомили молодь з історією визвольної боротьби за незалежну та соборну Україну армією УПА. Учні переглянули презентацію про визвольний рух та формування осередків УПА, а також відео «За що боролася Українська повстанська армія?».

З метою протистояння інформаційній агресії та спростування російських міфів про Другу світову та причини нинішньої війни проти України , фахівці відділу мистецтв з учнями ліцею №17 провели антифейкову інтелектуальну гру «НотаЄнота. Фейки історичні і не тільки». У форматі захопливої командної гри учасники розкрили підступні механізми історичної та сучасної пропаганди, перевірили свої знання, дізнались багато цікавого і нового. У раунді «КРАДЕНИЙ ЄНОТ. КРАДЕНІ МІСТА» старшокласники дізнались історичну та сучасну правду про Київ та Одесу, Харків і Маріуполь. Мали змогу побачити наочно, як цинічно та безсоромно російська пропаганда бреше, перекручує факти, створює жахливу псевдореальність, вигадує абсурдні легенди для виправдання своєї агресії. Раунд «ПРАВДА ЧИ ФЕЙК» розкрив справжнє обличчя міфу про "день перемоги" в СРСР. А у раунді «ЄНОТ ПОЛОСКУН» на конкретних прикладах було розібрано, як працюють сучасні фейки та інформаційні вкиди, які щодня намагаються заплутати нас у вирі дезінформації.

Сьогодні, коли Україна виборює своє право на незалежність, кожна згадка про подвиги пращурів стає джерелом незламної сили. У мужності, у жертовності минулих поколінь ми бачимо віддзеркалення стійкості сучасних воїнів, які пліч-о-пліч дають відсіч ворогу. Бо ми розуміємо: пам’ять — це зброя. А мир — це цінність, за яку варто боротися.

 

© 2025 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона