Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.




mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

«Під полиновою зорею»

26 квітня в Україні відзначають День чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Хмельницька обласна бібліотека для молоді з нагоди трагічної дати організовує просвітницькі заходи для юних хмельничан.

Напередодні 39 – х роковин аварії на ЧАЕС працівники відділу періодики провели вечір - реквієм « Під полиновою зорею» для учнів ліцею № 15 імені Олександра Співачука. На зустріч була запрошена Лідія Соболь – заступник голови Хмельницької обласної організації «Союз Чорнобиль України», яка була серед медиків – хмельничан, що надавали невідкладну допомогу постраждалим. Завідувачка відділу бібліотеки Ірина Міщенко розповіла читачам про події далекого 1986 року, коли 26 квітня над квітучим Поліссям здійнявся вогонь радіаційного вибуху. Чорнобильська аварія стала найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики, яка спричинила непоправні екологічні та соціальні наслідки, які торкнулися мільйонів наших співвітчизників. Лідія Юріївна згадувала про складні умови, в яких доводилось працювати нашим медичним працівникам в перші дні перебування в зоні аварії, про складні завдання і побут «чорнобильців», взаємодопомогу і дружбу, які об’єднували «ліквідаторів» перед невидимою загрозою радіації. Щирий і дуже особистий погляд на події, що відбувалися навколо, відтворив правдиву мозаїку людських взаємин в екстремальних умовах, людської гідності і мужності, що допомагали вистояти в неймовірних випробуваннях. Демонструвався відеофільм «Чорнобиль : За годину до катастрофи» , який знайомить читачів з подіями на АЕС в день аварії, з роботою ліквідаторів, сучасним становищем на території ЧАЕС та зони відчуження. Для учасників зустрічі проведено огляд книжкових видань з фонду бібліотеки про історію будівництва атомної станції , аварію на ЧАЕС та її наслідки, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, а також з проблем енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.

День памʼяті «Чорнобильська катастрофа: наслідки для України та світу» організовано фахівцями бібліотеки Оксаною Березською та Тетяною Попович для учнів ліцею №13 ім. Артема Мазура та гімназії №29. Старшокласників познайомили з передумовами виникнення трагедії. Молоді люди знайомилась з документацією під грифом "секретно" та "заборонено", яку було розсекречено органами СБУ України.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя. Наслідки техногенної катастрофи торкнулися майже кожної української сім’ї.

Учасники бібліотечних заходів віддали шану тим, хто ціною власного життя, здоров’я захищав нас від чорнобильського атомного лиха.

Їхній подвиг не буде забутий нащадками, а нинішнє покоління зробить належні висновки, щоб не допустити подібної трагедії

 

© 2025 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона