Обласна бібліотека для молоді щорічно бере активну участь в обласному форумі «Книжкова весна на Хмельниччині», що організовується до Всесвітнього дня книги та авторського права. Не став винятком і цьогорічний, XIX форум. Впродовж 16-17 квітня в молодіжній книгозбірні відбувалися цікаві літературні події, до яких мали змогу долучитись різні категорії містян- і школярі, і дорослі любителі літератури.
16 квітня в мистецькій залі бібліотеки відбулася тепла, щира, натхненна зустріч учнів ліцею №5 з талановитою письменницею Ніною Качеровською . Творчий вечір під поетичною назвою «Залюблена в багатобарвне слово» був присвячений 70-річчю з дня її народження. Присутні на зустрічі мали унікальну нагоду зануритися у світ її книг — «Ще як були ми чумаками», «Янгол на вістрі леза», «Чекай», «Подільський Диснейленд» та зовсім нової - «Політ Полив’яного Глечика». Кожна сторінка її творів — це подих душі, відлуння української культури, барви людських доль. Ніна Качеровська щиро поділилася історіями про митців, зустрічі з якими їй подарувала любов до мистецтва - гончарів, керамістів, художників, чия творчість оживала в ілюстраціях до її книг. З вдячністю пані Ніна розповіла про співпрацю з видатними майстрами — Миколою Мазуром, Ольгою Гайдамакою, Михайлом Андрійчуком, Іваном Бринюком. Родзинкою зустрічі були смаколики від авторки – власноруч спечені великодні традиційні «жайворонки», якими вона з любов’ю пригощала всіх гостей свята.
І ще одна зустріч з талановитою молодою письменницею відбулася в цей день в бібліотеці. На презентацію книг вже знаної письменниці з Хмельниччини Тетяна Безушко- Граб «Книжковий вибух: історії, що варто прочитати» завітали учні ліцею №17. Присутні в теплій та дружній атмосфері ознайомилися ближче з творчістю письменниці, почули історії написання її книг та дізналися більше про її шлях у літературі. Захід пройшов у форматі живого діалогу – учасники ставили запитання, обговорювали прочитане, ділилися враженнями. Наприкінці відбулася автограф-сесія та спільне фото на згадку.
17 квітня читачі бібліотеки мали нагоду познайомитися з авторкою численних поезій про війну, письменницею, освітянкою, волонтеркою Ярославою Слободян. Зустріч пройшла під назвою «Та рвуться рими із душі». Читачам презентували її книгу «Час звитяги» - своєрідний щоденник російсько - української війни, де в одне ціле сплелися біль втрат, пам'ять, кохання, любов до України, віра в перемогу, боротьба, історії життя мужніх воїнів. Це третя поетична збірка талановитої подолянки. Також її творчість представлена в багатьох колективних збірках: «Вишиванка», «Наше слово – зброя», «СНІП». Ярослава Слободян почала писати під впливом емоцій та почуттів, які переживала, коли розпочалася війна. Під час презентації звучали вірші у авторському виконанні. До прочитання поезій долучилися також і учні Москалівського закладу освіти - Марина Коваль та Владислав Тепленький, учениці Хмельницької школи №24 - Валерія Здибель, Ілона Кондратюк та Софія Німець. Колега та подруга авторки Альона Матвейцова розповіла про поетичний талант та незгасимий патріотизм Ярослави Слободян. Зі словами вітання виступили представники Народного Руху Хмельниччини Юрій Бриндіков та Володимир Олійник , які за дорученням голови хмельницької організації Народного руху Станіслава Мельника вручили пані Ярославі премію і диплом. До привітань долучилися друзі, рідні, члени Хмельницького осередку «Конгрес літераторів України», Хмельницької міської літературної спілки «Поділля», бібліотекарі та гості, які завітали на творчий вечір.
Всі три письменниці подарували бібліотеці свої книги.
Зустрічі в рамках книжкового форуму- завжди свято для читачів. І цьогоріч воно було яскравим та надихаючим!
17 квітня в мистецькій залі Хмельницька обласна бібліотека для молоді в рамках 19 щорічного форуму "Книжкова весна на Хмельниччині" пройшла презентація книги Ярослави Слободян " Час звитяги" - своєрідного щоденника російсько - української війни, де в одне ціле сплелося : біль втрат, пам'ять, кохання, любов до України, віра в перемогу, боротьба, історії життя мужніх воїнів.
"Час звитяги"- це вже третя поетична книга авторки. Також її творчість представлена в багатьох колективних збірках: "Вишиванка", "Наше слово - зброя", "СНІП"...
Ярослава Слободян почала писати під впливом емоцій та почуттів, які переживала, коли розпочалася війна. Але вона не лише мати , дружина, вчителька, а ще й справжня борчина за перемогу України, волонтерка і докладає багато зусиль для допомоги нашим захисникам.
На зустрічі звучали вірші у авторському виконанні. До прочитання поезій долучилися також і учні Москалівського закладу освіти - Марина Коваль та Владислав Тепленький, учениці школи №24 - Валерія Здибель, Ілона Кондратюк та Софія Німець. Коліжанка та подруга Матвейцоіа Альона розповіла про поетичний талант та незгасимий патріотизм Ярослави Слободян.
Зі словами вітання виступили представники Народного Руху Хмельниччини Юрій Бриндіков та Володимир Олійник та за дорученням голови Народного руху Станіслава Мельника вручили премію і диплом.
До привітань долучилися друзі, рідні, члени Хмельницького осередку "Конгресу літераторів України", Хмельницької міської літературної спілки "Поділля" та гості, які завітали на творчий вечір Ярослави Слободян.
Тепла, затишна атмосфера, книга в подарунок та безліч світлин залишилися в спогадах про зустріч.