Публічними бібліотеками Хмельницької області обслуговується майже 100 тисяч користувачів віком від 14 до 35 років. Диференційоване обслуговування цієї категорії читачів забезпечують обласна бібліотека для молоді, Нетішинська бібліотека-філія №2 для юнацтва, 7 юнацьких абонементів та 9 кафедр при центральних бібліотеках громад. Кожен юнацький структурний підрозділ має власні досягнення, проблеми, успішні проєкти, власний досвід залучення молоді до книги та читання.
З метою ознайомлення бібліотечної спільноти Хмельниччини з кращими бібліотечними практиками по роботі з молодими користувачами 30 травня обласною бібліотекою для молоді організовано обласну онлайн-бібліолабораторію «Портфоліо успіху юнацького абонементу». До спілкування на платформі ZOOM доєдналися понад сорок фахівців бібліотек міських та сільських громад. З вітальним словом до учасників заходу звернулася заступник начальника управління культури Хмельницької ОДА Валентина Лукашук. Директор бібліотеки Вікторія Задорожна проаналізувала стан бібліотечного обслуговування молоді в області. Фахівці обласної бібліотеки для молоді, Нетішинської бібліотеки для юнацтва, Городоцького, Красилівського, Волочиського, Кам’янець-Подільського юнацьких абонементів виступили з доповідями та презентаціями, які всебічно розкрили інноваційний досвід роботи бібліотек в молодіжній читацькій аудиторії, успішні грантові проєкти, які сприяли оновленню бібліотечних просторів, поповненню фондів, соціалізації молоді, організації змістовного дозвілля , інтелектуально - творчому розвитку юнацтва. Всім учасникам бібліоолабораторії було корисно познайомитися з основними напрямками бібліотечного обслуговування юних користувачів, новими формами і методами популяризації книги і читання, досвідом співпраці з організаціями-партнерами щодо задоволення різнобічних потреб молоді- інформаційних, освітніх, комунікативних.
Програма заходу була насичена різноманітними формами професійної активності, що дозволило фахівцям, що здійснюють бібліотечне обслуговування молоді в області не лише поділитися успішним досвідом, дізнатися про нові креативні ідеї, цікаві, сучасні форми та практики роботи, але й отримати заряд натхнення для нових творчих звершень.
Підсумовуючи онлайн-спілкування, організатори заходу наголосили, що головною умовою успішної роботи з юнацтвом та молоддю є творчий підхід, пошук нових форм роботи, у тому числі нестандартних, аби привернути увагу підростаючого покоління до книги, читання, бібліотеки.