Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.
mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Життя як пісня, що не віддзвенить
до 70-річчя українського композитора Володимира Івасюка

Володимир Івасюк належить до тих не багатьох безмежно обдарованих Богом особистостей, присутність яких в українській культурі не вимірюється і не обмежується їхнім життям чи смертю. Вона безконечна, як вічна українська пісня.

4 березня 2019 року композитору, поету, виконавцю, лауреату Державної премії імені Т.Г.Шевченка, Герою України Володимирові Івасюку мало б виповнитись 70 років. Він став одним зі знакових творців популярної української естрадної музики. За 30 років, які він встиг прожити, написав 107 пісень та 53 інструментальні твори. А ще писав музику до спектаклів. За цей короткий час він виконав свою місію, використавши весь свій талант і потенціал, зробив українську пісню модною у всьому світі. Його твори звучать так, ніби вони написані сьогодні, з драматичною глибиною, дивовижною мелодійністю і енергетичною потугою.

Відділ мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва, вшановуючи пам'ять про композитора, який подарував світові легендарні пісні “Червона рута”, “Водограй”, “Я піду в далекі гори”, “Пісня буде поміж нас”, що стали світовими пісенними шлягерами, провів ювілейну музичну програму “Життя як пісня, що не віддзвенить”.

Учасники музичної зустрічі — учні колегіуму №16, мали змогу разом з ведучою збагнути феномен справжнього українського митця, поговорити про талант, професійність, працелюбність дивовижного композитора, співака, просто людину Володимира Івасюка, який досі всіх вражає і захоплює. Перегляд документальної стрічки “Історія без цензури. Володимир Івасюк - оберіг української пісні” відкрив для молоді драматичні сторінки його короткого життя.

Підлітки відчули любов Володимира Івасюка до життя, своєї землі, матері, людей, українського фольклору через його пісні, що прозвучали у виконанні студентки Хмельницького музичного коледжу ім. В.Заремби Діани Поліщук. Зворушили присутніх не тільки проникливе виконання молодою співачкою пісні “Балада про мальви”, що тривожить серця мільйонів українців, але й історія її створення. З 1979 року, після трагічної смерті Володимира Івасюка, мальви асоціюються в українців з образом самого композитора. “Балада про мальви” залишається й сьогодні однією з найулюбленіших Івасюкових пісень в середовищі виконавців, адже дає можливість продемонструвати вокальні дані та показати глибину відчуттів. Промовляв Володимир Івасюк до присутніх на музичному вечорі і піснею “Два перстені”. Пісня “Червона рута”, в якій поєдналися сучасні ритми з найкращими елементами народного українського співу, приголомшила слухачів в 70-х роках XX століття , і, вже майже 50 років, продовжує звучати з вуст відомих українських і світових зірок естради. Щире і емоційне спільне виконання “Червоної рути” всіма присутніми в залі, засвідчило, що творчість Володимира Івасюка й досі популярна, а його пісні набувають особливого сучасного забарвлення.

 

© 2021 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона