Один день бібліотеки:
40 нових читачів
450 відвідувань
35 нових надходжень
1300 книговидач
Про бібліотеку | Інформаційні ресурси | Колегам-професіоналам | Нова книга | Віртуальна довідка
 
 Електронний каталог
 Зведений каталог БХО
 Екологічний форум
 Наші спонсори
 Мистецька скарбниця
 До ювілею Т.Г.Шевченка

 
 Новини
 Виставки
 Конкурси
 Наша фотогалерея
 Зворотній зв'язок

Розпорядок роботи:
   Бібліотека працює щодня, крім суботи з 9 до 19 години. Неділя з 10 години. Останній день місяця санітарний.
mod sb vertikal
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Презентація політичної аналітики та літературних творів
Олександра Никонорова

19 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва презентували книги відомого українського політолога, громадського діяча, журналіста Олександра Вікторовича Никонорова «Коли розвалиться імперія: тенденції розвитку сепаратизму в путінській Росії» та «Заручники долі».

Книги видано посмертно, адже він трагічно загинув 6 вересня 2017 року в дорожній аварії разом з колегами Олексієм Курінним, Олександром Маслаком, журналістом Володимиром Карагяуром та громадським активістом Сергієм Поповим, повертаючись одним авто до Києва із Варшави, де були на міжнародній конференції з питань гібридної війни.

Біографічна довідка : Олександр Никоноров народився 3 листопада 1988 року в місті Торезі Донецької області. 2011 році закінчив кафедру політології Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля у Луганську, уже тоді був одним із найвідоміших представників національно-патріотичного руху в цьому обласному центрі. У 2011-2012 рр. очолював рух «Опір» на Луганщині, а в 2013 році, напередодні Революції Гідності, був регіональним координатором громадянської кампанії «Євронаступ» у м. Луганську. Після початку російсько-української війни переїхав до Києва, де активно включився у протидію інформаційній агресії з боку Росії. Стажувався у Польщі, в Чехії, повернувся до Києва, писав для видання «Депо» та інших відомих патріотичних ЗМІ. Був затребуваний і добре цитований як аналітик. Друкувався не лише в українських, але й польських, чеських та американських провідних аналітичних виданнях.

Писав про геополітику, про сепаратизм, тероризм, екстремізм в Україні та інших державах світу. Його діяльність неодноразово завдавала головного болю російським пропагандистам. Останній рік активно займався дослідженням концепції Межимор’я. З 7 вересня 2017 року Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД, де він був провідним експертом, носить ім’я Олександра Никонорова.

Книга «Коли розвалиться імперія: тенденції розвитку сепаратизму в путінській Росії» є збіркою аналітичних публікацій Олександра Никонорова, яка присвячена проблематиці демонтажу путінської неоімперії, запорукою чого можуть бути регіоналістські або й національно-визвольні рухи в низці автономних республік, країв та інших адміністративних одиниць Російської Федерації, які можуть активізуватися на тлі економічної кризи в РФ - Татарстан, Тува, Кубань, Дон, Урал, Карелія, Марій Ел, Удмуртія, Чувашія, Далекий Схід, Башкортостан, Сибір, Калінінград. Роман «Заручники долі» та оповідання «Батьківщина» і «Повстанець» відкривають суспільству ще одну іпостась Олександра Никонорова – як письменника – белетриста, здатного художньо осмислити минуле і талановито заплести його в сучасне. Бо жанрова історична проза – саме те, чого сьогодні потребує український читач. Видання здійснено за сприяння Представництва ЄС в Україні, Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра Никонорова та Фундації «Вільні Люди».

Презентував книги, а також розповідав про Олександра його друг, один з ініціаторів публікації праць політолога, - луганчанин, журналіст Іван Жеведь. Учасниками зустрічі були студенти історичного факультету Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та молоді переселенці з Донецького регіону.

 

© 2020 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
тел. 65-85-16, 70-27-40,
e-mail: oub@ukr.net
Наша адреса: 29013,
м. Хмельницький, вул. Соборна,33
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона